Prudký propad návštěvnosti webu Lidé.cz
Zatímco dnes už je internetový portál Lidé.cz spíše marginálním webem, který pro většinu lidí není příliš atraktivní, v minulosti byly tyto stránky mimořádně oblíbené a v rámci českého internetu patřily dokonce k nejnavštěvovanějším. Jako sociální síť měli ve své době Lidé.cz velmi vysokou návštěvnost a ještě v roce 2008 se mohli chlubit necelým 1,5 milionem uživatelů. V roce 2009 pak portál dosáhl měsíční návštěvnosti cca 1,8 milionu lidí, to už ale začal nastupovat Facebook, který se velmi rychle prosadil i na českém trhu. Během následujících čtyř let (2010 – 2014) tak došlo k prudkému vzestupu uživatelů Facebooku a naopak k velkému poklesu uživatelů webu Lidé.cz, který v červenci 2010 spadl na 370 000 uživatelů měsíčně. V roce 2017 už toto číslo kleslo na pouhých 28 000 a Lidé.cz se tak postupně stali pro většinu lidí nezajímavým projektem.

Lidé.cz a konkurenční projekty

Pokud se podíváme na konkurenci ve smysli sociálních sítí, tak velkým konkurentem byl jednu dobu Facebook, který nejen u nás, ale i ve světě získal obrovské množství aktivních uživatelů. Na něj Lidé.cz nedokázali nijak reagovat a i proto jako sociální síť skončili. Podobným projektem byl v minulosti velmi oblíbený portál Líbímseti.cz – i ten měl před rokem 2010 velmi slušnou návštěvnost zejména mezi mladými lidmi, nicméně s nástupem Facebooku o něj zájem opadl a dnes sice web funguje, ale jeho uživatelů je už jen zlomek z původního počtu. Za zmínku určitě stojí také dnes již legendární xChat, který byl dříve hodně populární, ale dnes už ho – stejně jako výše zmíněné projekty – navštěvuje jen minimum lidí.V kategorii seznamovacích webových projektů u nás působí celá řada portálů, žádný z nich ale není tak rozšířený o oblíbený, jako byly v minulosti Lidé.cz nebo jako je dnes Facebook. Výhodou stránek Lidé.cz je bezpochyby fakt, že se jedná o bezplatnou službu, která tak uživatele nestojí ani korunu a navíc jde o projekt, jenž patří pod Seznam, což je zárukou určité kvality.

Další produkty společnosti Seznam

Lidé.cz samozřejmě nejsou jediným projektem od Seznamu, tato významná česká společnost provozuje i celou řadu dalších a nutno říct, že i úspěšnějších služeb. Tou klíčovou je bezpochyby vyhledávač Seznamu, který u nás překvapivě dost vysoké procento lidí používá jako primární internetový vyhledávač. Velký význam má také mailový klient, počet lidí, jenž mají svoji mailovou schránku na Seznamu (případně s jinými koncovkami, jako je post.cz, email.cz apod.) je hodně vysoký. S tím souvisí také obliba homepage Seznam.cz, která je pro obrovské množství lidí bránou do světa internetu. V roce 2018 Seznam spustil takové svoji vlastní televizní stanici pod názvem Televize Seznam – jde o televizní kanál, zaměřený zejména na zpravodajství, publicistiku a vlastní pořady Seznamu, včetně produkce ze Stream.cz. Čímž se dostáváme k dalšímu úspěšnému projektu této společnosti – Stream.cz za dobu své existence nabídl nepřeberné množství kvalitního videoobsahu a některé jeho seriály zaznamenaly obrovský úspěch, ať už jde o Kancelář Blaník (která se dočkala i samostatného filmu), Luxus na talíři, A dost s Janem Tunou nebo One Man Show s Kazmou. Za úspěšné se z produkce Seznamu dají považovat také jeho mapy (konkurující u nás Google Maps) nebo seznam firem či srovnávač zboží.


Reklama:
Randino.cz – Vyzkoušej jednoduchou seznamku online, registruj se a najdi své štěstí. 

Inzerujte zde!Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!