Nápověda na stránkách Lidé.cz
Potřebujete s některými funkcemi webových stránek Lidé.cz poradit? Máte-li s čímkoli na webu problém, ať už jde o nahrání profilové fotky, úpravu profilu, posílání zpráv nebo cokoli jiného, můžete odpovědi najít v nápovědě, která je schovaná pod drobným odkazem Nápověda ve spodní části stránek. Její součástí jsou základní informace a představení služby Lidé.cz, pravidla, kterými se uživatelé musejí řídit, vysvětlení některých funkcí a odpovědi na časté dotazy uživatelů. K dispozici je všem zájemcům také technická podpora – tu lze kontaktovat od pondělí až do pátku, vždy v době mezi 8.00 až 16.30.

Mobilní aplikace Lidé.cz

Dnes už lidé tráví na svých chytrých mobilních telefonech tak velké množství času, že jednotlivým provozovatelům webů nezbývá nic jiného, než se tomuto trendu přizpůsobit a to jednak responzivním designem svých webových stránek a u důležitých projektů také samostatnou aplikací. Lidé.cz mají v současné době dvě mobilní aplikace, jedna z nich je určená majitelům zařízení s operačním systémem Android, ta druhá je pak pro ty, jenž mají přístroje se systémem iOS.Aplikace Lidé.cz na Android

Máte-li mobil s Androidem, můžete si do něj zcela zdarma stáhnout aplikaci Lidé.cz. Najdete ji v obchodě Google Play, odkaz je také na hlavní stránce portálu Lidé.cz. Aplikace určitě zaujme např. svým povedeným grafickým zpracováním a umožňuje jak seznamování, tak i chatování v různých diskusních fórech.

Aplikace Lidé.cz pro iPhony

Zkrátka ale nepřijdou ani uživatelé webu Lidé.cz, jenž mají iPhone nebo jiné zařízení se systémem iOS. Také v tomto případě je aplikace úplně zdarma, odkaz na ni je opět na úvodní stránce projektu Lidé.cz, případně si ji lze snadno vyhledat v obchodě App Store. Po grafické i obsahové stránce je aplikace totožná s tou pro Android, nově je mimochodem plně kompatibilní i s iPhonem X.

Vývoj portálu Lidé.cz a jeho proměny

Současná podoba seznamovacího a diskusního webu Lidé.cz se výrazně liší od toho, jak tyto stránky vypadaly v minulosti. Historie portálu Lidé.cz je navíc docela dlouhá – web byl poprvé spuštěn již v roce 1997, kdy u nás drtivá většina lidí ještě přístup k internetu vůbec neměla. Tehdy byl na doméně Lidé.cz úplně jiný obsah, stránky původně sloužily jako databáze mailových adres. V podobě, která už se té dnešní blíží mnohem více, se stránky Lidé.cz objevily až v roce 2002, kdy se jejich důležitým obsahem stal chat. Následně přibývaly další zajímavé funkce, od roku 2003 byla zavedena diskusní fóra a uživatelé dostali možnost vytvářet si vlastní blogy. O rok později přibyla samostatná sekce pro seznamování a v roce 2005 byli Lidé.cz spojeni s oblíbeným projektem Spolužáci.cz. Větší změna pak nastala v roce 2008, kdy došlo ke startu nové verze, v níž začaly hrát větší roli fotogalerie uživatelů. Zásadní změnou ale portál Lidé.cz prošel roku 2014, kdy tento web definitivně přestal být sociální sítí a spousta funkcí z něj byla odstraněna. Od té doby už jsou Lidé.cz zaměření pouze na seznamku, chatování a diskusní fóra.


Reklama:
Randino.cz – Vyzkoušej jednoduchou seznamku online, registruj se a najdi své štěstí. 

Inzerujte zde!Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!